lenart meble

WYMARZONY POKÓJ NASTOLATKI

 

 

 

Temat nowego pokoju Martyny był u nas wałkowany od miesięcy. Córka marzyła o zmianach, choć w poprzednim urządzeniu wszystko, moim zdaniem, grało. Dlaczego więc stworzyliśmy jej nowe wnętrze?

 

Pokój, który był jej azylem, miał już 7 lat. W tym czasie Martyna stała się nastolatką, zmieniła swoje upodobania i zainteresowania. Chciałam, żeby miała realny wpływ na to, w jakim miejscu śpi, odpoczywa, uczy się i bawi. Uważam, że takie podejście pomaga w budowaniu i rozwijaniu jej kreatywności i wyobraźni i pozwala wyrazić siebie. Dzięki temu jeszcze bardziej będzie związana z tą przestrzenią. Co więcej, wprowadzenie dziecka w proces projektowania (choć tu córka wszystko zrobiła sama) pomaga również w rozwijaniu umiejętności podejmowania decyzji i kreatywnego myślenia.

 

Zaczęliśmy od wyboru mebli. Martyna wybrała kolekcję STORY polskiego producenta mebli LENART (STORY Archives – Lenart (lenartmeble.pl))

Przemalowaliśmy ściany na biało, żeby było jaśniej i „czyściej”. No i fiolet już jej od dawna nie odpowiadał.

 

 

 

 

Oto kilka wskazówek na co zwróciliśmy uwagę przy urządzaniu pokoju dla nastolatki:

 

  1. Pokój młodzieżowy musi spełnić szereg funkcji i wydaje się, że trudno je wszystkie pomieścić nawet w dość dużej przestrzeni, a co dopiero na niewielkim metrażu. Na wstępie określiliśmy i wydzieliliśmy potrzebne strefy: sypialni, nauki, relaksu i rozrywki oraz przechowywania.
  2. Strefa sypialni zmieniła swoje miejsce.

 

lenart meble

 

lenart meble

 

lenart meble

 

3. Strefa nauki powinna być dobrze oświetlona i wyposażona w biurko oraz krzesło. Ważne jest również miejsce do przechowywania książek i przyborów szkolnych.

 

lenart meble

 

lenart meble

 

4. Strefa relaksu i rozrywki powinna być wyposażona w wygodne fotele lub kanapy oraz w naszym przypadku telewizor i perkusję.

 

lenart meble

 

 

 

5. Pokój młodzieżowy powinien być azylem, w którym nastolatek odpocznie, ale też skupi się na nauce czy spędzi czas z przyjaciółmi, dlatego tak ważne jest, by dziecko samo wybrało dodatki (tu Martyna postawiła na obrazki, świeczki, kwiaty i własnoręcznie wykonany w szkole stolik).

 

lenart meble

 

6. Kolorystyka powinna być stonowana, jasna i ciepła, co stworzy wrażenie przestrzeni, a zarazem przyjemną atmosferę do nauki i relaksu.

 

7. Warto postawić na meble wielofunkcyjne oraz rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce. Pozbyliśmy się dużych szaf, w których, jak się okazało, córka miała cały dobytek z 7 ostatnich lat. Większość nie nadawała się już nawet do użytku. A nowe meble idealnie schowały to, co wciąż potrzebne. I mamy pewność, że nie będzie tym razem chomikować rzeczy, których nie potrzebuje.

 

lenart meble

 

lenart meble

 

lenart meble

 

 

Wierzę, że teraz to znów jest jej miejsce. W stu procentach jej miejsce.

Wpis powstał we współpracy z marką LENART.

UWAGA! Do 20 sierpnia na wszystkie kolekcje JUNIOR obowiązuje 20% rabatu w sklepach internetowych oraz stacjonarnych partnerów marki Lenart.