JAK BYĆ KOBIETĄ NA 100%

 

Bycie kobietą w naszych czasach wcale nie jest trudne. Nic a nic. Trzeba tylko przyswoić sobie dobrze kilka reguł, parę zasad, niewiele wytycznych i trzymać się tego. I to wcale nie są jakieś prawdy ukryte. Znajdziesz je w necie, mediach społecznościowych, telewizji i kobiecych czasopismach. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Żadna z Was nie może powiedzieć, że nie wiedziała jak zostać stuprocentową kobietą. Bo okazuje się, że można być też kobietą w osiemdziesięciu procentach. Albo dziesięciu. No.

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam przyswojenie tych reguł, zebrałam je wszystkie do kupy. I nawet szukać nie musicie. Oto one:

 

Żeby osiągnąć sukces musisz się wysypiać – ale pamiętaj o tym, że ludzie sukcesu wstają przed 6:00 i nie marnują ani sekundy na pracę.

 

„Prawdziwa” kobieta musi o siebie dbać. Co sezon w modzie jest inna fryzura, kolor paznokci i rozmiar rzęs – ale nic nie poprawiaj, bo będziesz sztuczna. A sztuczność nie jest dobrze postrzegana.

 

Musisz mieć szczupłe ciało – ale nie możesz być wieszakiem, bo krągłości są sexy.

 

Jako perfekcyjna mama musisz interesować się życiem dziecka – ale jednocześnie nie możesz się w nie wpieprzać. Musisz wyczuć granicę intymności.

 

Porządna kobieta, matka i żona musi się organizować, bo jak wiadomo, wszystko jest kwestią organizacji– ale musisz przewidzieć też, że coś się rypnie. Nagle dziecko zagorączkuje, deszcz spadnie, auto się zepsuje.

 

Koniecznie zdrowo się odżywiaj– ale każdy ma jakieś grzeszki przecież…

 

Ubieraj się modnie, zwracaj uwagę na to co jest na topie w danym sezonie–  ale zgodnie z zasadą zero waste nie kupuj rzeczy jeśli ich nie potrzebujesz!

 

Czytaj książki, znajdź wieczorem chwilę na odpoczynek z lekturą w ręce – ale posprzątaj też kuchnię, bo wtedy lepiej zaczniesz kolejny dzień.

 

Oglądaj w mediach ciała męskie, których pożądają kobiety – ale pamiętaj, że wygląd nie jest najważniejszy.

 

Bój się i działaj – choć tak naprawdę nie musisz wychodzić ze swojej strefy komfortu.

 

Czytaj o kryteriach urody. W sumie wszędzie, ale na insta znajdziesz najszybciej – jednocześnie nie zapominaj, że jesteś wartościowa. Taka jaka jesteś.

 

Podobno jesteś dobrą mamą, gdy dbasz o ognisko domowe. Obiad – obowiązkowo. Czysta łazienka, że ze zlewu można jeść. Wypucowane okna i raz w tygodniu zmiana pościeli u wszystkich domowników – ale zawsze znajdź czas na swoje pasje.

 

To tak w skrócie. Nie musicie dziękować.