GDYBYM MIAŁA DAĆ JEDNĄ – JEDYNĄ RADĘ INNYM MAMOM…

 

Wyobraź sobie, że bliska Ci kobieta spodziewa się pierwszego dziecka albo właśnie po raz pierwszy została mamą. I prosi Cię o radę. Nie o sposób pielęgnacji czy wychowywania maleństwa. Nie o karmienie, kąpiele i ubiór na spacer. Tylko o taką jedną, uniwersalną radę. Co być powiedziała? Czy jest coś takiego, co sprawdzi się u wszystkich kobiet? Bez względu na wiek i poglądy? Jest!

NIE ZAPOMINAJ O SOBIE! – tak bym powiedziała.

Bo wciąż jesteś tą samą kobietą sprzed porodu. Wciąż interesują cię te same rzeczy. Lubisz te same potrawy i śmiejesz się z tych samych filmów. Nadal kochasz tych samych ludzi i nienawidzisz tych samych czynności. Nic się nie zmieniło.

Tak, pierwsze tygodnie to czas nauki i przyzwyczajania się do nowej sytuacji. Nic więcej. Macierzyństwo nie sprawia, a na pewno nie powinno sprawić, że teraz zapomnisz o dotychczasowym życiu. Że wszystko wywróci się do góry nogami, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a ty z zadbanej kobiety staniesz się kurą domową.

Nie zapominaj o swoich pasjach. Mniej czasu? Ok, to normalne, ale znajdź go. Nie będziesz szczęśliwa pozbawiając się zajęcia, które do tej pory było twoim życiem. W przeciwnym razie za chwilę staniesz się sfrustrowaną, znerwicowaną, oskarżającą za ten stan swoje dziecko matką. Uwierz mi, droga do tego jest prosta i szybka.

Nie musisz szorować domu, gdy dziecko śpi. Nie musisz nadrabiać zaległości, gdy w końcu maluch zajmie się sobą albo później, gdy już rodzeństwo będzie się bawić. Możesz właśnie ten czas wykorzystać tak jak lubisz. A możesz po prostu odpocząć. Poświęcić tę chwilę lub dwie sobie, tylko sobie. BO CI SIĘ NALEŻY!

bluza NIKE: TUTAJ

buty NEW BALANCE: TUTAJ

Nie musisz rezygnować z towarzyskich spotkań z koleżankami. Zaangażuj tatę do opieki nad dzieckiem. Mężczyźni są w tym wspaniali, tylko trzeba dać im szansę. Zachęcać, wspierać, dopingować. Może się okazać, że bardzo szybko odzyskasz swoją “wolność”. A przynajmniej będziesz mogła na godzinę wyjść. A to już jest przyjemność.

Nie zapominaj o sobie, o własnych potrzebach. Nie zarzynaj się przy desce do prasowania, kiedy czujesz, że nie masz dziś już sił albo ochoty. Zwyczajnie. Stawiaj na siebie! Nie ma szans na to, by przemęczona i znudzona kobieta była… szczęśliwą mamą. No nie. Te dwie rzeczy nigdy nie idą ze sobą w parze.

koszula i spodnie NIFE: TUTAJ

Kup sobie coś! Nie bądź mamą z memów o macierzyństwie, kiedy kobieta wychodzi na zakupy po coś dla siebie, a wraca z siatką ubrań dla dzieciaków. To może być zwykła koszulka albo coś niestandardowego, kolorowego, wiosennego. Coś, co tylko tobie sprawi przyjemność.

sukienka marki NIFE : TUTAJ

Nie bój się prosić o pomoc. Nie chodzi mi o wyręczanie się dziadkami, ale kiedy tylko poczujesz, że tej pomocy potrzebujesz, nie wahaj się. Być może obok jest ktoś, kto na to czeka, ale nie chce się narzucać. To dla twojego zdrowia psychicznego. Tak należy.

Nie daj sobie wmówić “perfekcyjnym matkom”, że macierzyństwo nic nie zmienia. Zmienia wiele: codzienność, dotychczasową rzeczywistość, spojrzenie na wiele spraw, rozkład dnia. Ale nie zmienia ciebie. Wciąż jesteś tą samą Kasią/Basią/Natalią/Agnieszką. Tą kobietą, która jeszcze niedawno nie była mamą i dbała o swoje potrzeby, miała marzenia, cele, spełniała się. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

Wpis powstał we współpracy z klubem zakupowym Limango, w którym w bardzo atrakcyjnych cenach możesz kupić firmowe (same top marki!) i dobre jakościowo produkty dla siebie, dziecka, do domu. Rabaty bywają ogromne, a śledzenie i wyszukiwanie perełek stało się ostatnio moim dodatkowym hobby. Myśląc o sobie, do tego wpisu wybrałam rzeczy wyłącznie dla siebie, pomijając wszystko wokół.
Sklep dzieli się na dwie przestrzenie: klub – w którym czas oczekiwania na przesyłkę to ok. 3 tygodni i outlet – z którego produkty masz w ciągu 2-3 dni roboczych. Żeby jednak dokonać zakupu trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem.
To idealna oferta dla tych kobiet, które kochają rabaty, a jednak nie mają tyle czasu, by biegać po sklepach. Tych, które nie dają się zakopać w pieluchach i pamiętają o sobie. A jeśli nie, to może właśnie Limango w tym pomoże?

Aktualne oferty (kilka przykładów z wieeeelu):

do torebek: TUTAJ

 

NEW BALANCE, jutro koniec sprzedaży: TUTAJ

YUILA BABICH kończy się dziś TUTAJ 

 

perfumy: TUTAJ

 

GAP: TUTAJ

Darmowa przesyłka do 15 marca. Korzystajcie 🙂