JAK SPAKOWAĆ DZIECKO NA FERIE ( + NAGRANIE “DZIEŃ DOBRY TVN”)

 

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To ostatni dzwonek na to, by zaplanować rodzinny wyjazd lub przygotować dziecko na obóz. Jak spakować najmłodszych członków rodziny, by uniknąć przedwyjazdowej gorączki? Poniżej znajdziecie spis rzeczy, które dziecko powinno ze sobą zabrać. Plik PDF możecie pobrać i go wydrukować.

 

Najważniejszą zasadą podczas planowania wyjazdu jest jednak to, by niczego nie zostawiać na ostatni moment. Często okazuje się bowiem, że nagle trzeba zrobić dodatkowe pranie lub zakupy, bo kurtka narciarska brudna, z butów dziecko wyrosło albo ma dziurę w najlepszych rękawiczkach. I dupa blada. Zamiast cieszyć się wyjazdem, biegamy po sklepach.

 

W tym celu spisujemy sobie listę rzeczy do spakowania z uwzględnieniem ile sztuk ubrań trzeba zabrać. Uwaga! Na wyjazd zimowy nigdy nie bierzemy dokładnie policzonej ilości ubrań. Przykładowo: jeśli dziecko wyjeżdża na 5 dni to zapakujmy 7-8 par skarpet.

 

Rzeczy, które warto wziąć w większej ilości (mogą się przemoczyć i nie zawsze wyschną do następnego wyjścia na zewnątrz):


– bielizna
– spodnie na śnieg
– skarpety
– rękawiczki
– buty zimowe

Wszystkie potrzebne kosmetyki również uwzględniłam w liście. Jeśli dziecko wyjeżdża samodzielnie, a zażywa leki na stałe (lub w razie choroby) należy przekazać je z instrukcją co do ilości podawania leku opiekunowi grupy.

 

LISTA PDF DO POBRANIA:

lista-zima

 

Zobaczcie także nagranie dla Dzień Dobry TVN, w którym wzięłam udział :