ŻYCZENIA NOWOROCZNE (TROCHĘ INNE NIŻ ZWYKLE)

Lubię koniec roku. Choć może dokładniej początek nowego. Zostawiam za sobą wszystkie porażki, smutki i złe doświadczenia. Dostaję nowego przypływu energii, chęci do działania i nadziei, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy.

Czego Ci życzę na kolejne 366 dni? Przede wszystkim tego, żebyś zawsze pamiętała o sobie! Nie musisz nikomu imponować, nikomu nic udowadniać. Pamiętaj, że to, co dzisiaj masz, zostanie z Tobą na zawsze. A możesz mieć więcej, możesz mieć cokolwiek zapragniesz. Musisz tylko uwierzyć i przestać słuchać otoczenia. Całą siłą napędową jesteś Ty. Nie bój się być egoistką. Po raz pierwszy w życiu. To jasne, że rodzina i jej dobro są najważniejsze, ale spełniaj się także poza nią. Walcz o swoje marzenia. Swoje. Nie pozwól by inni dyktowali Ci co masz robić. Dopiero w tym roku zrozumiałam jak ważne jest to, co siedzi we mnie. Bo do tej pory starałam się sprostać oczekiwaniom innych. Nie siedź biernie i nie czekaj na to, co przyniesie Ci los. Czerp z życia garściami. Czasem w życiu spotykają nas tak nieoczekiwane momenty, że w pierwszej chwili chcemy dać nogi za pas. Ze strachu. A nie można przecież bać się drogi do szczęścia.

Nie bój się krytyki, ona będzie pojawiała się zawsze, cokolwiek zrobisz. Zwyczajnie się z nią oswój. Ostatnio ktoś powiedział (choć nie wprost), że nie rozumie tego całego mojego blogowania i że lepiej gdybym dała sobie spokój. Jeszcze rok temu zastanowiłabym się nad tymi słowami. Analizowałabym je na wszystkie możliwe sposoby, a potem pewnie przyznałabym mu rację. Teraz? Uśmiechnęłam się, wróciłam do domu, otworzyłam laptopa i napisałam kolejny post. To jest moje! To daje mi szczęście. Nieważne co myślą inni. Nawet Ci, którzy noszą to samo nazwisko. Przestałam się przejmować. Jestem egoistką, bo na pierwszym miejscu stawiam zarówno dobro rodziny jak i swoje? Trudno, będę nią nadal.
Kobieto, nie jesteś wyłącznie mamą, choć od dnia porodu jesteś nią przede wszystkim. Jesteś także człowiekiem, który ma swoje potrzeby i marzenia. Weź głęboki oddech, porzuć strach, działaj.

Jeśli jednak do tej pory nie byłaś tak głupia jak ja i nie zapominałaś o sobie, to życzę Ci, aby tak zostało już zawsze! I sobie też tego życzę.

Bo kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Wszystkiego dobrego w nowym roku!