balonblum opinie

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ? NAWET NIEPERFEKCYJNA MATKA TO OGARNIE!

 

Moje bliźniaczki uczęszczają do zerówki. Uczą się więc literek, cyferek, czytania, pisania i wszystkich niezbędnych czynności, by ćwiczyć te nowe umiejętności. Ale weź powiedz dziecku: teraz idziemy się uczyć! Tak, na początku jest ekscytacja, ale z czasem chęć rysowania kolejnych szlaczków, pisania piętnastej literki “a” w linijce czy głoskowania setnego słowa naprawdę zaczyna dziecko nudzić. Doświadczyłam tego, kiedy moje dzieci zostały w domu w czasie pandemii.

Wiem, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Ale nie jestem ani pedagogiem, ani nauczycielem, ani psychologiem i umówmy się, nie jestem na tyle kreatywna (ani nie mam chęci), żeby wciąż wymyślać nowe zabawy. Jednocześnie zauważyłam duże zainteresowanie dziewczynek komputerem, zwłaszcza, że ich starsza siostra jest na zdalnym nauczaniu i sporo czasu spędza przed laptopem. A młodsze patrzą z zazdrością.

Nie pozwalam grać dzieciom w jakieś głupie komputerowe gierki. Nie jestem w stanie kontrolować wszystkich zabaw umieszczonych w necie, więc po prostu… zakazałam im tego.

Nie trzymam ich jednak z dala od elektroniki. Rysują w Paintcie i mają ulubione kanały dziecięce na YouTube. Uważam, że w czasach, gdy nie jesteśmy w stanie żyć już bez internetu i komputerów, nie ma sensu wciąż odciągać dzieci od ekranu. Mądrze dobrane programy i filmy, dawkowane w odpowiedzialny sposób (czyli nie całymi godzinami dziennie) mogą zrobić wiele dobrego.

I któregoś dnia przychodzi mail z ofertą współpracy. “Sprawdźcie, przetestujcie, dajcie znać co uważacie”.

Tym sposobem mogę Wam pokazać wspaniałą stronę edukacyjną dla młodszych dzieci: balonblum.pl . Program podzielony jest na dwie grupy: dla 3-4 latków i 5-6 latków. My korzystaliśmy z tej drugiej. Program jest genialny, zachwycił moje córki i codziennie wręcz proszą, żeby znów im go włączyć.

W tej grupie jest do zdobycia 11 krain, w każdej krainie po 30 króciutkich zabaw, które uczą cyfr, liter, głoskowania, czytania, ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, koordynację ręki, sprawność manualną i logiczne myślenie. Program kształtuje też takie wartości jak szacunek do innych, samodyscyplina, odpowiednie zachowanie np. w teatrze. Zabawie towarzyszą bohaterowie – rodzeństwo Baj i Bajeczka, które motywuje, wspiera i nagradza wykonaną przez dziecko pracę. W trakcie zabaw pojawiają się również karty pracy do wydrukowania. Całość można nadzorować w panelu rodzica. Przy każ­dym ćwi­cze­niu ro­dzic ma także opis, co ćwi­czy dziec­ko wy­ko­nu­jąc da­ne ćwi­cze­nie i po co to ro­bi.

balonblum opinie

Wiem, że współpraca to nie tylko wystawianie laurki testowanym produktom, ale tym razem nie mogę zrobić nic innego. Śmiech, zabawa i duma, jakie towarzyszą moim córkom przy rozwiązywaniu zadań nie mogę ocenić inaczej. Prze-genialny program. Najlepszy na nudę, ale także naukę przez zabawę.

balonblum opinie

balonblum opinie

balonblum opinie

Dostęp do gry na dwa miesiące dla starszych przedszkolaków (5-6 lat) kosztuje w normalnej cenie 21 zł. Teraz jest promocja za 18,90 zł. Natomiast dla młodszej grupy (3-4 lata) w tej chwili kosztuje 14,40 zł.

Jak dla mnie, to zbyt niska cena, ale ciii, nie będziemy się przecież kłócić. Co więcej, możecie mieć go jeszcze taniej wpisując przy zakupie kod NM10, co daje Wam kolejne 10% zniżki na balonblum.pl . Wypróbujcie sami, jestem więcej niż pewna, że będziecie polecać następnym rodzicom.

 

Wpis powstał we współpracy.