UNIWERSALNA RECEPTA NA SZCZĘŚCIE, KTÓRĄ PRZEKAZUJĘ SWOIM CÓRKOM

Recept na szczęście jest wiele. Tak naprawdę, każdy może mieć swoją. Szukając jednak tej jednej jedynej, która sprawi, że odnajdziemy radość życia, natykamy się na przeróżne artykuły w internecie. Niekoniecznie muszą nam odpowiadać. Ja też w taki sposób szukałam swojego własnego szczęścia. Zastanawiałam się, dlaczego, mimo że nic złego nie dzieje się w moim życiu na co dzień, nie mogę powiedzieć, że jestem w pełni szczęśliwa? Wiele lat zajęło mi znalezienie przyczyny. Dziś chcę się podzielić swoimi wnioskami z Tobą. Moja recepta to coś, czego uczę swoje córki. Już teraz, żeby nie traciły czasu na własne poszukiwania. Bo ta recepta jest uniwersalna.

NIE MUSISZ NIC NIKOMU UDOWADNIAĆ

Zawsze dla kogoś będzie “za mało”, “niewystarczająco”, “do poprawki”, “inaczej”. Jeśli będziesz próbowała udowodnić innym, że jesteś lepsza, mądrzejsza, ładniejsza, bystrzejsza, zdolniejsza itd. to tym samym, sama zaczniesz myśleć o sobie jak o kimś niedoskonałym. A co najgorsze, uznasz to za poważną wadę. Twoje życie będzie kręciło się wokół opinii innych osób. Nieważne, czy chodzi o męża, rodziców, rodzeństwo, znajomych… Próbując im wtórować w końcu zgubisz siebie. Wszystkie decyzje, które przyjdzie Ci podejmować, będą musiały zadowolić innych. Warto? Czy to ma sens? Żyć, by inni byli zadowoleni? By udowadniać im, że jesteś wartościowa? Jesteś. Bez względu na to, co myślą osoby trzecie. Po prostu, żyj po swojemu!

bluza dresowa TUTAJ

RÓB TO CO KOCHASZ

Wiem, że nie zawsze można utrzymać się z własnego hobby. Że trzeba pójść do pracy, choćby nawet się jej nie lubiło, taka jest rzeczywistość. Znajdź jednak choć trochę czasu (w ciągu dnia/ tygodnia/ miesiąca), by oddać się swojej pasji. Kiedy robisz coś, co sprawia Ci przyjemność, nie można nie czuć się szczęśliwym… Znajdź swoje zainteresowania. A potem zacznij to robić. Coraz więcej. Bez względu na to, czy coś “wypada” dziewczynce, kobiecie, żonie, matce…

sukienka TUTAJ
balerinki TUTAJ

MASZ JEDNĄ SZANSĘ NA PRZEŻYCIE SWOJEGO ŻYCIA

Zdaj sobie z tego sprawę. Żyjemy raz. Tu i teraz. To co zrobisz ze swoim życiem zależy tylko od Ciebie. Możesz żyć pełnią życia, możesz zwyczajnie wegetować – czekać aż będzie za późno. Żaden dzień się nie powtórzy. Ani ten wspaniały, wykorzystany do granic możliwości, ani ten, który zaprzepaściliśmy, w którym nie wykorzystaliśmy szansy. To właśnie teraz tworzysz swoje przyszłe wspomnienia. Co wybierasz?

kurtka TUTAJ , spodnie TUTAJ

SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA

Dopiero niedawno dotarło do mnie, że spełnianie marzeń, swoich i bliskich nam osób, to przecież sens naszego życia. Marzenia można mieć, ale można je też realizować. Jasne, że nie wszystkie uda się doprowadzić do celu. Czasem ograniczenia finansowe są nie do przeskoczenia. Ale można zacząć od tych najmniejszych. Jeśli Twoje dzieci marzą o tym, by zobaczyć góry lub morze, odkładaj po trochę do skarbonki, za rok lub dwa pojedziecie. Ten wysiłek jest wart wszystkiego. A potem ustal sobie kolejny cel. I następny. Spełniaj marzenia.

koszulka TUTAJ , legginsy TUTAJ

NIE INTERESUJ SIĘ TYM, CO MYŚLĄ O TOBIE INNI

Nie myśl o tym, co powie mama, gdy zobaczy tatuaż na przedramieniu. Nie zastanawiaj się nad tym czy znajomi pochwalą Twoje życiowe wybory. Jeśli przestaniesz interesować się tym, co myślą inni… będziesz WOLNA! Nie będziesz więźniem obcych opinii. W końcu będziesz mogła robić to co uważasz za słuszne. Co TY uważasz za słuszne. A jeśli ktoś Cię nie lubi? Co z tego? Czy to jest powód do zmartwień? Wiele osób z Twojego otoczenia zapewne udaje tylko sympatię do Ciebie i nie jesteś tego świadoma… Oto brutalna prawda. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie, dopóki masz najbliższych przy sobie… Takich, którzy kochają Cię i akceptują taką, jaka jesteś? Eliminuj ze swojego prywatnego świata ludzi, którzy życzą Ci źle. Nie potrzebujesz negatywnej energii. Uwierz mi, to co myślą o Tobie inni jest totalnie nieistotne, dopóki sama ze sobą czujesz się dobrze.

sukienka TUTAJ

NIE INTERESUJ SIĘ TEŻ ŻYCIEM INNYCH

Nie zazdrość, nie zastanawiaj się dlaczego ktoś ma więcej szczęścia. Kiedy patrzymy na cudze podwórko, przestajemy dostrzegać własne. Ktoś może mieć większy talent, więcej pieniędzy, szczęścia, miłości. Ale to nie znaczy, że Ty nie możesz być równie szczęśliwa. Nie skupiaj się na sukcesach innych osób, bo każdy może odnieść swój własny sukces. A on może okazać się dla Ciebie całkiem czymś innym.

Tego uczę dzieci. Młodsze niewiele jeszcze wiedzą, ale już teraz, gdy słyszę, że “Kasia powiedziała, że mam brzydką sukienkę”, reaguję. Pytam czy ta sukienka podoba się jej, nie Kasi. Bo o to w życiu chodzi, by to ona była szczęśliwa. Kiedy słyszę, że “Amelka ładniej rysuje, ja tak nie potrafię”, od razu znajduję mnóstwo jej zalet. “Nie każdy ma taki sam talent. Ty świetnie kolorujesz i bardzo ładnie śpiewasz. Nie musisz umieć wszystkiego.”

Ze starszą córką jest już łatwiej rozmawiać, bo można mówić wprost. I wiesz co? To działa! Martyna wyrasta na pewną siebie kobietę. Nie, nie na narcyza. Na osobę świadomą zarówno swoich wad, jak i zalet. Wiem, że długa droga przed nami, zanim zrozumie, że opinia koleżanek nie jest najważniejsza, ale jesteśmy na właściwym torze.

Moja recepta nie jest długa ani skomplikowana. Ale uwierz mi, odkąd stosuję te wszystkie punkty, mogę w pełni nazwać się szczęśliwą osobą. I mam ogromną nadzieję, że tak samo stanie się z moimi dziewczynkami.

Moja modelka, Martyna, prezentuje na zdjęciach najnowszą, wiosenną, kolekcję 5-10-15. Tej wiosny projektanci przygotowali absolutnie fantastyczne wzory i grafiki. Można wybierać od stonowanych, pastelowych kolorów do bardziej intensywnych. W nowych ubraniach odnajdą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Absolutną nowością w tej kolekcji są odwrócone zamki w kurtkach, na które nadrukowane zostały napisy. Pojawiają się także sprawdzone i charakterystyczne dla marki 5.10.15. funkcjonalne kurtki 2w1 lub 3w1, tak przydatne w okresie przejściowym. Motywy cyrkowe, toru wyścigowego, jeans, słodkie sukienki. To wszystko znajdziecie na stronie: www.51015kids.eu

Wpis powstał we współpracy z tą marką.