APEL DO CIEBIE, MAMO!

Jesteś na blogu mamy. Nieperfekcyjnej. Takiej jakich miliony na całym świecie. Mamy, która ostatnio bywa przemęczona, znudzona codziennością. Mamy, która szybko się irytuje i niecierpliwi, która podnosi głos zaraz tego żałując, która codziennie popełnia błędy.  Jesteś na blogu kobiety, która świadomie zdecydowała się na macierzyństwo a teraz ma czelność narzekać. Kobiety nie doceniającej tego co ma. A przynajmniej nie w takim stopniu w jakim powinna doceniać…

15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Nigdy nie poroniłam. Nie wiem jak to jest stracić dziecko, nadzieję… Nie będę nawet udawała, że się domyślam co czuje kobieta w takiej sytuacji. Nawet moja bujna wyobraźnia nie jest w stanie tego pojąć. A mam aniołków jest bardzo dużo. Rozejrzyj się, może to twoja siostra, przyjaciółka, znajoma, sąsiadka… A może właśnie Ty… Pomyśl o nich w tym dniu.

 

Droga mamo,

         Tego dnia, szczególnie mocno i długo przytul swoje dziecko. Tego dnia wyjątkowo łap wszystkie wspólne chwile. Niech gary piętrzą się w zlewie, jutro odkurzysz i umyjesz podłogi. Zrób szybki obiad i siadaj na podłodze, żeby pobawić się z maluchem. Idźcie na długi spacer. Zdecydowanie za długo tulcie się przed snem. Zróbcie wszystko to, na co codziennie brakuje czasu, bo praca, bo porządki, bo coś tam jeszcze ważnego… Dziś nie ma nic ważniejszego. Oddaj całą siebie tylko dziecku! Mamo, tego dnia doceń w 100% to co dał ci los. Doceń swoje macierzyństwo. Cała reszta jest nieważna. Tego dnia.

 

                                                                                                                                                       Nieperfekcyjna Mama