najlepsze gry rodzinne

NAJLEPSZE GRY RODZINNE. BĘDZIECIE PĘKAĆ ZE ŚMIECHU!

 

Szukacie odpowiedniego prezentu dla dziecka, z którego ucieszy się cała rodzina? Oto jestem. Chcę Wam pokazać 4 gry, które w naszym domu są hitem.

Czas z dziećmi można spędzać w różny sposób. Ale umówmy się, nie każdy lubi bawić się w sklep, koleżanki albo szpital. Dlatego tak bardzo lubię rodzinne gry. Mamy mnóstwo zabawy. Jest głośno, wesoło i naprawdę zacieśniamy wspólne więzy. 

Trefl zaproponował nam przetestowanie 4 gier. Nie wszystkie były nam nieznane, więc tym bardziej się ucieszyłam.

W naszym rankingu prowadzi BECZKA ŚMIECHU. Bo to rzeczywiście ubaw dla wszystkich.

najlepsze gry rodzinne

 

najlepsze gry rodzinne

 

Gra polega na wylosowaniu trzech kart. Na każdej z nich są zadania do wykonania. Żeby jednak się za nie zabrać trzeba wyrzucić na kostkach odpowiedni zestaw obrazków. Kostki wrzuca się do beczki. Najfajniejsze jest to, że uczestnicy grają wszyscy razem, w tym samym czasie. Wygrywa ten, który najszybciej wykona wszystkie zadania. GWARANTUJĘ WAM mnóstwo śmiechu. Wśród zadań jest na przykład złapanie się za kostki i bieganie, udawanie kury, przyniesienie ołówka albo schowanie się pod stołem. Genialna.

 

 

SZALONE GARY to kolejna pozycja, w której nie zabraknie świetnej zabawy i mnóstwa śmiechu. Każdy z uczestników ma garnki w wybranym kolorze. Wersje gry są dwie. My gramy w ten sposób, że to ja uzupełniam garnki różnymi przysmakami. Dzieci grają w taki sposób, żeby garnek wyszedł poza planszę. Jeśli się uda, zamyka oczy pokazując reszcie, co znajduje się w jego garnku. Po czym od razu zawartość wrzuca do buzi i musi odgadnąć co właśnie zjadł. Warzywka, owoce, czy nielubiane przysmaki (jak dla Martyny znienawidzone oliwki) potrafią nieźle zaskoczyć. Moje córki, gdyby tak się dało, grałyby w to w kółko.

najlepsze gry rodzinne

 

najlepsze gry rodzinne

 

5 SEKUND JUNIOR to gra, która jest z nami najdłużej. Gracze odpowiadają na pytania, pod presją czasu. To wcale nie jest takie łatwe, gdy trzeba wymyślić 3 różne przedmioty w kształcie trójkąta, mając na to jedynie 5 sekund. Bardzo wesoła zabawa. Pytania są fajne, kreatywne i ciekawe. I mamy tu dwa stopnie trudności. Na żółtych kartach są pytania dla najmłodszych, na czerwonych dla nieco starszych dzieci.

najlepsze gry rodzinne

 

najlepsze gry rodzinne

 

HOT POT to z kolei gra zręcznościowa. Do miski wrzucamy makaron i warzywa (oczywiście sztuczne, te – które znajdują się w opakowaniu). Gracze odkrywają kartę, na której znajdują się rysunki produktów, które trzeba wyszukać w „daniu” i wyjąć je za pomocą szczypców. Wygrywa ten, który wyłowi najszybciej wszystkie składniki. Musicie spróbować!

najlepsze gry rodzinne

 

 

TREFL ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji gier rodzinnych. Na pewno znajdziecie coś dla siebie, ale proponuję zacząć od naszych rekomendacji 😊 A może już znacie którąś z nich?

 

 

Wpis powstał we współpracy z marką TREFL.