buyblo opinie

JAKO MAMA WYBIERAJ ŚWIADOMIE I MĄDRZE

 

Kiedy rozmawiam z innymi mamami o zakupach prawie zawsze słyszę, że przy wyborze produktów kierują się opinią innych mam. Pytają koleżanki, sąsiadki, sprawdzają w internecie i czytają na blogach. Sama również tak robię. Wolę kupić coś co sprawdziło się u innych niż sama testować. Kiedy zainteresuje mnie dana rzecz pytam wujka Google o opinię. Tak samo jak pewnie większość z nas.

Kiedy w miniony weekend byłam na Festiwalu See Bloggers w Gdyni miałam przyjemność poznać pewną nową platformę. Buyblo, bo o niej mowa, jest rewelacyjna zarówno dla osób szukających rekomendacji, jak i blogerów. W przypadku tych pierwszych, mamy okazję poznać opinię na temat produktów wśród blogerów, w przypadku drugich mamy okazję zmonetyzować swojego bloga i zwiększyć na nim ruch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przypuśćmy, że szukam jakiego fajnego kremu dla dzieci. Wchodzę na Buyblo, potem w kategorię „parenting” i następnie „kremy dla dzieci”. Ze wszystkich rekomendacji wybieram ten, który moim zdaniem jest najlepszy.Nie muszę już po przeczytaniu świetnego tekstu o produkcie, który chcę kupić, przeszukiwać internetu w poszukiwaniu sklepu w którym jest on dostępny. Bezpośrednio pod wpisem znajduje się baner, który przekierowuje do odpowiedniego miejsca w sieci. Jest to świetna oszczędność czasu.
Samych kategorii jest mnóstwo! To nie tylko produkty dla dzieci, ale również remontowe, kosmetyczne, sportowe, to także ciuchy, książki i urządzanie wnętrz. Znajdziesz tam wszystko. Platforma działa dopiero od miesiąca, więc ilość poleceń nie jest jeszcze duża, ale jestem pewna, że za jakiś czas będzie to największa baza z opiniami produktów w polskim internecie.

Dlaczego jest korzystna dla samych blogerów? Polecając coś na swoim blogu już robimy fajną rzecz. Dlaczego nie pokazać tego szerszej publiczności i nie podzielić się swoją opinią z osobami, które właśnie teraz potrzebują takiej rekomendacji? To pozwala zwiększyć ruch na blogu oraz dodatkowo zarobić. Jeśli jesteś blogerem, jutuberem lub instagramerem i interesuje cię współpraca z Buyblo to zakładaj konto, a ja mam dla ciebie 50zł na start (TUTAJ).

Fajne jest to, że zyskać mogą obie strony. Zarówno czytelnik, jak i twórca. Moja koleżanka właśnie wczoraj znalazła tam odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka. Jeszcze nie wiem czy go zakupiła przez wejście na link, ale na pewno blogerka zyskała nową czytelniczkę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  (na zdjęciu Madzia wkrecona.pl)