ŚWIĄTECZNE SAM NA SAM

Nie jestem jakoś szczególnie sentymentalna, ale widok pięknie przystrojonego domu, zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, napawa mnie ogromną radością. Choinka, świąteczny obrus, dekoracje. To wszystko kojarzy mi się z dzieciństwem. A Święta w moim rodzinnym domu były zawsze radosne. To oczekiwanie, kolacja wigilijna, prezenty. I to, że wszyscy byliśmy razem a my jako dzieci czuliśmy miłość także między rodzicami.
Mój mąż ma bardzo wymagającą pracę. Jego obowiązki jako osoby publicznej pochłaniają mu cały wolny czas. Wiem, jakie to dla niego ważne, więc staram się to akceptować. Niestety na co dzień bardzo nam siebie brakuje. Jak znajdziemy chwilę na dłuższą rozmowę to zazwyczaj skupiamy się na rachunkach, oszczędnościach, problemach wychowawczych czy organizacyjnych, gdy ja muszę wyjść. W naszym domu nie brakuje ciepła, miłości ani radości. Ale nie ukrywam, że chciałabym jej więcej na co dzień.
Dlatego Święta Bożego Narodzenia są dla nas szczególnie ważne. Nie skupiamy się wtedy na bzdetach. Liczymy się tylko my i nasze dzieci. Cieszę się każdą wspólną chwilą. Nawet takimi drobnostkami jak wspólne strojenie domu, ubieranie choinki, pakowanie prezentów, planowanie zakupów. Brzmi cukierkowo? No cóż, wtedy tak właśnie jest. Nauczyliśmy się wyłączać myślenie. I to o teraźniejszości, i to o przyszłości. Po prostu jesteśmy dla siebie.
Moment, który jest dla mnie bardzo ważny to ten, gdy po kolacji wigilijnej dzieci zmierzają do swoich łóżek. I kiedy jest tak bardzo sentymentalnie. W półmroku słychać tylko kolędy. I mogę się cieszyć tym, że trzyma mnie w ramionach, tak bezpiecznych. Nie musimy wcale rozmawiać. Oboje czujemy jak fajną rodzinę udało nam się stworzyć, mimo ogromu problemów po drodze. Oboje wiemy, że wspólnie wybrana ścieżka była jedyną właściwą, bo pokierowana sercem. Wystarczy popatrzeć na nasze dzieci, tego szczęścia nie można opisać słowami.
I siadamy przy stole. We dwoje. Zaparzamy ulubioną herbatę i cieszymy się swoim towarzystwem. Bez pośpiechu.

Tak. W Święta jest perfekcyjnie.

IMG_3960

 

IMG_3988

 

IMG_4010

 

IMG_4083

Porcelanowa zastawa oraz pojemniczki na sól i pieprz : Modus Design