10 x KOCHAM CIĘ, BEZ SŁÓW

Kochanie,

Nie musisz stale mi powtarzać, że mnie kochasz. Słuchanie codziennie tej samej piosenki też się szybko nudzi. Wystarczy, że raz na jakiś czas wysilisz się na te słowa. One nie bolą, kiedyś powtarzałeś to w kółko, pamiętasz? Są sytuacje, w których bez słów możesz okazać mi swoją miłość. Tekst nie będzie długi, skup się.

 

  1. Pamiętaj o rocznicach. Może to dla Ciebie śmieszne, ale dla nas, kobiet, to ważne. Nie jesteś głupi, w przeciwnym razie nie byłabym z Tobą, dwie daty dasz radę zapamiętać, czyż nie? Moje urodziny i nasz dzień… Tylko tyle.

  2. Fajnie, jakbyś od czasu do czasu wracając z pracy kupił jakiś bukiet kwatów. Tak bez okazji. No dobra, przesadzam. Wystarczy jeden badyl. On mnie też ucieszy. Taki mały gest dla kobiety to czasem radość na kilka dni. I Twój spokój ducha.

  3. Zrób mi kąpiel. Spokojnie, nie codziennie przecież. Czasem. Daj mi poleżeć w ciszy, gdy dzieci śpią. Nie wal mi w drzwi, wołając : ALARM! gdy któreś się przebudzi.

  4. Przytul mnie. No cóż, tego nigdy za wiele… więc tak, chcę codziennie. Chociaż przez chwilę. Wiem jaki jesteś zajęty i zmęczony, nie musisz mi powtarzać. Ale przytulanie nie męczy, wręcz przeciwnie, sam poczujesz się lepiej.

  5. A kolację? Przygotujesz czasem? Bez przesady, nie musisz smażyć krewetek, jajecznica też jest ok. Ważne, że zrobiona przez Ciebie, podana przez Ciebie, zjedzona z Tobą!

  6. Zostań z dziećmi, gdy mam ochotę wyjść na kawę z koleżanką. Przecież tak rzadko wychodzę gdzieś bez naszych pociech. Poradzisz sobie, jesteś przecież tatą! To zobowiązuje! Ja wrócę wypoczęta, uśmiechnięta i… się odwdzięczę.

  7. Bądź wyrozumiały, gdy szaleją mi hormony. Wiem, że to trudne, gdy czepiam się bez powodu, wyolbrzymiam, wymyślam problemy, jestem złośliwa. Uwierz, to dzieje się bez mojej kontroli. Tak jesteśmy skonstruowane.

  8. Pobądźmy chwilę sam na sam. Nie mówię o TYM sam na sam. Ale o zwykłym spędzaniu czasu razem. Tylko ja i Ty. Bez myślenia o problemach, dzieciach, planach na jutro. Po prostu bądźmy.

  9. Zaśpiewaj mi coś. Żartowałam!

  10. Nigdy nie pozwól, żebym zapomniała, dlaczego to Ciebie wybrałam spośród wszystkich facetów na świecie. Powód musiał być ważny. Najważniejszy.

 

Zapamiętaj choć kilka z tych punktów. Uszczęśliwisz mnie, siebie i naszą rodzinę. Coś, o czym przecież zawsze marzyliśmy.